Elektronika

Niski koszt przy zachowaniu dużej szybkości montażu

• Zakładki: 459


Montaż powierzchniowy SMT to jeden z najpopularniejszych wariantów umieszczania komponentów elektronicznych na płytkach drukowanych. Metoda to doskonale sprawdza się w montażu najmniejszych elementów. Dlaczego klienci decydują się na zlecenie usługi montażu powierzchniowego? Sprawdzamy.

Jednym z najważniejszych czynników decydujących o wyborze tego wariantu montażu jest niezwykle duża szybkość umieszczania elementów elektronicznych na płytce, co zdecydowanie sprzyja produktywności procesu produkcyjnego.

Nawet bardzo skomplikowany proces montażu powierzchniowego, dzięki automatycznej linii produkcyjnej może zostać wykonany znacznie szybciej niż tradycyjny montaż THT. Skala szybkości jest szczególnie widoczna w przypadku zamówień seryjnych, które przy okazji zapewniają znaczne oszczędności. 

Najwyższa precyzja montażu 

Montaż SMT to metoda, która charakteryzuje się wysoką precyzją działania. Cecha ta wpływa na znacznie szersze zastosowanie metody powierzchniowej, szczególnie w przypadku płytek PCB o minimalnych rozmiarach. Ta zaleta wynika między innymi z faktu wykorzystania automatyzacji w procesie montażu. Dodatkowo montaż elementów BGA z pomocą metody SMT umożliwia nam gęstsze rozmieszczenie płytek, niż byłoby to możliwe z wykorzystaniem metody montażu przewlekanego. 

Wraz z wysoką precyzją montaż SMT dodatkowo gwarantuje możliwość dołączenie komponentów po obu stronach płytki. 

Artykuł powstał przy współpracy z firmą MESSER profesjonalny montaż SMD i THT- https://messer-smt.eu/ 

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
235 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *