Kursy i szkolenia

Płatne reklamy internetowe — co dają kampanie Google Ads?

• Zakładki: 553


Prędzej czy później przychodzi wreszcie moment, kiedy planujemy rozpocząć działania marketingowe w internecie. Celem jest oczywiście dotarcie do szerszego grona użytkowników i zainteresowanie ich naszą ofertą. Do wyboru mamy różne kanały promocji w internecie, a jednym z nich są płatne reklamy. Na czym polega prowadzenie kampanii Google Ads i jakie daje nam korzyści?

Czym są reklamy Google Ads?

Każdy z nas podczas surfowania po internecie na pewno choć raz spotkał się z płatną reklamą, ale niekoniecznie zwrócił na nią szczególną uwagę. Reklamy Google Ads mają formę grafiki, video lub tekstu wyświetlanego w wyszukiwarce Google tuż nad bezpłatnymi organicznymi wynikami wyszukiwania. Można dostrzec je także na portalach, które nawiązały współpracę z Google. Konieczne jest wspomnienie o mechanizmie PPC, czyli Pay Per Click. Polega to na pobieraniu opłat od firm za każde kliknięcie reklamę. Taki system pozwala sprawdzić, jak duże jest realne zainteresowanie usługą. 

Zalety kampanii Google Ads

Reklamy w Google mają wiele zalet, dlatego stale konkurują z pozycjonowaniem organicznym, który jest procesem długotrwałym. Kampanie Google Ads natomiast przynoszą szybkie rezultaty. Pozwalają także zwiększyć świadomość marki. To system reklamowy, który umożliwia dotarcie do konkretnej grupy użytkowników. Jeśli więc wiemy dokładnie, jak przedstawia się profil naszego potencjalnego klienta, tym bardziej powinniśmy skorzystać z płatnych reklam. Możemy ustalić takie parametry jak wiek, płeć czy lokalizacja. Co więcej, statystyki uzyskane za sprawą płatnych kampanii reklamowych pozwolą nam przeanalizować skuteczność tej kampanii pod każdym względem. Reklamy Google Ads dają nam możliwość testowania różnych rozwiązań, by znaleźć jedno, które będzie przynosić nam największy zysk.

Płatne reklamy w internecie to kanał marketingu dla osób, którym zależy na szybkich rezultatach, ale i dla tych, którzy chcą dotrzeć do konkretnej grupy użytkowników.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
569 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *