Turystyka

Czy warto wyjeżdżać na urlop w święta wielkanocne?

• Zakładki: 493


Bardzo wiele osób decyduje się spędzać święta poza domem. Wielkanoc przypada na sezon wiosenny, więc taki urlop wygląda inaczej niż ten planowany na letnie miesiące. Czy zatem rzeczywiście warto w takim czasie gdzieś wyjeżdżać?

Czy w święta będzie drożej?

Wiele zależy od lokalizacji, ale w Europie urlop przypadający na okres wielkanocny raczej wypadnie dość drogo, mimo że to wyjazd poza głównym sezonem. Coraz więcej osób decyduje się bowiem na obchodzenie świąt w nieco mniej tradycyjny sposób, właśnie w jakimś kurorcie zamiast we własnym domu, a ponieważ Wielkanoc to czas wolny od pracy, w popularnych ośrodkach można się spodziewać całkiem sporych tłumów.

Planując urlop w Wielkanoc trzeba się więc liczyć z tym, że koszt takiego wyjazdu będzie nieco wyższy niż w pozostałych tygodniach kwietnia. Wyjątkiem mogą być kraje, w których nie obchodzi się świąt wielkanocnych, a turystów z państw chrześcijańskich jest stosunkowo mało i nie podnosi się cen na ten szczególny okres. Trzeba też pamiętać o wcześniejszej rezerwacji noclegu oraz kupieniu biletów, jeśli podróż ma się odbyć samolotem.

Dokąd warto wyjechać na święta?

To zależy, jak dokładnie chcemy ten urlop spędzić. Jeśli chodzi tylko o to, by wyjechać z domu i nie zajmować się męczącymi przygotowaniami do świąt, jednak byłoby miło poczuć klimat Wielkanocy, to najlepszym rozwiązaniem będą kraje mocno przywiązane do tradycji – dobrym wyborem jest Hiszpania, Włochy, Malta, Chorwacja, a z bardziej egzotycznych kierunków Meksyk albo Kolumbia.

W pozostałych krajach europejskich oczywiście też da się poczuć świąteczną atmosferę, jednak te obchody nie są już tak bardzo huczne. Warto też wcześniej sprawdzić, czy dany hotel oferuje wielkanocne menu i organizuje dodatkowe wydarzenia związane w obchodami świąt. Jak można przeczytać na okiemturysty.pl/, dla osób chcących spędzić urlop w duchu Wielkanocy, najlepsze będą specjalne pakiety świąteczne, obejmujące nie tylko sam nocleg, ale też na przykład malowanie pisanek oraz uroczyste śniadanie z dzieleniem się jajkami.

Wielkanoc z rodziną

Wybierając się na świąteczny urlop z dziećmi warto sprawdzić, czy na miejscu będzie wystarczająco dużo atrakcji, by zorganizować wolny czas. Jeśli to wyjazd do większego miasta, to należy się liczyć z tym, że wiele ciekawych miejsc może być w tym czasie zamkniętych albo w Wielkanoc obowiązywać będą wyższe niż zazwyczaj ceny. Tego problemu na ogół nie ma, gdy wyjeżdża się na łono natury – parki narodowe, rezerwaty, szlaki turystyczne są dostępne przez cały czas.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
498 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *