Rodzina

Komplet garnków z patelnią czy bez – co wybrać? Poznaj opinię ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 339


Komplet garnków z patelnią to doskonały wybór dla osób, które chcą mieć niezbędne narzędzia do różnych technik obróbki technicznej żywności. Jeśli lubisz gotować i eksperymentować w kuchni, a zatem nie ograniczasz się tylko do jednej metody przygotowywania potraw, z pewnością docenisz możliwości, jakie niesie ze sobą patelnia. Jeśli unikasz smażenia, a na grillowanie nie decydujesz się zbyt często, patelnia może być elementem zbędnym. Wybór danego zestawu tak naprawdę zależy wyłącznie od kulinarnych preferencji kupującego. 

Komplet garnków z patelnią czy bez? Choć odpowiedź na to pytanie ma związek z indywidualnymi preferencjami czy też potrzebami kulinarnymi, polecamy opcję pierwszą. Patelnia to naczynie, która pozwala na smażenie, pieczenie i duszenie. Najczęściej jednak kojarzy się z pierwszą wymienioną czynnością. Jeśli lubisz spędzać w kuchni długie godziny lub też gotujesz dla wieloosobowej rodziny, warto postawić na zestaw garnków z patelnią. Dzięki takiemu zestawowi znacząco rozbudujesz swoje menu. Na dodatek wcale nie musisz być wielkim fanem smażenia. Komplety garnków Gerlach ze stali nierdzewnej mogą być używane do pieczenia dań i podgrzewania posiłków w piekarniku rozgrzanym do 180°C. Postawienie na zestaw z patelnią ma jeszcze jedną ogromną zaletę. Zyskujesz spójnie wyglądające naczynia, które idealnie pasują do twojej kuchni. Dzięki temu nie będziesz musiał podejmować wysiłku związanego ze znalezieniem patelni dopasowanej do pozostałych naczyń, jeśli uznasz, że jednak dobrze by było mieć tego typu naczynie w swojej kuchni.

Jak wybrać odpowiedni komplet garnków z patelnią?  

Kupując komplet garnków z patelnią, zacznij od określenia swoich potrzeb i oczekiwań. Gdy już to zrobisz, musisz wybrać materiał, z jakiego zostały wykonane naczynia.  W tym celu zwróć uwagę na to, czy dany materiał współpracuje z typem kuchenki, który posiadasz, a także zmywarką, jeśli nie zamierzasz zmywać naczyń ręcznie. Najpopularniejszymi materiałami są stal nierdzewna, aluminium i teflon. Każdy z tych materiałów ma swoje wady i zalety, dlatego warto dokładnie przestudiować ich cechy przed podjęciem decyzji. Kolejnym ważnym czynnikiem jest rozmiar kompletu garnków i patelni. Zazwyczaj komplety składają się z trzech lub czterech elementów, ale istnieją również większe zestawy składające się z pięciu lub sześciu elementów. Wybierz zestaw, który będzie odpowiadać twoim rzeczywistym potrzebom kulinarnym.  Szukaj garnków, które mają ergonomiczne, nienagrzewające się uchwyty i pokrywki z odpowietrznikami. 

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
146 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *