Rodzina

Ogrodzenie to nie wszystko, czyli jakie bramy i furtki warto wybrać?

• Zakładki: 298


Wybierając bramy i furtki wiele osób kieruje się głównie estetyka wykonania. Ale czy to słuszny kierunek? Jakie kryteria, poza estetyką i ceną należy wziąć pod uwagę?

Planowanie

Zanim przejdziesz do zakupów koniecznie zastanów się, jakie masz możliwości. Nie bez znaczenia jest oczywiście budżet, który wyznacza pewne ramy, jednak myśleć trzeba perspektywicznie. Przede wszystkim brama i furtka są częścią ogrodzenia i powinny pasować do całości. Dlatego tutaj koniecznie trzeba już na wstępie zastanowić się nad tym, jak ma wyglądać całość. Duże znaczenie ma tu oczywiście estetyka, ale też trwałość i funkcjonalność. Aspekty, jakie należy przeanalizować, to m.in. z czego będzie wykonane ogrodzenie, w jakim stylu będzie ono utrzymane, jakie wysokie będzie. Gdy wiemy już czego potrzebujemy, można zacząć szukać odpowiednich rozwiązań.

Furtka i brama wjazdowa

Szukając odpowiedniej bramy i furtki trzeba zwrócić uwagę, że elementy muszą być dopasowane do przęseł ogrodzeniowych. Najlepiej, jeśli wszystkie składowe ogrodzenia będą do siebie dopasowane pod względem wykonania – ten sam materiał, taki sam styl, kolor, aby wszystko było spójne i wyglądało naprawdę dobrze. Całe szczęście, że wybór odpowiedniej  bramy i furtki nie stanowi problemu. Jest on naprawdę duży, dzięki czemu problem z dopasowaniem wcale nie jest tak trudny.

Nie każdy wie, ale nie można zapominać o aspekcie prawnym. Zgodnie z przepisami brama i furtka muszą otwierać się do wnętrza posesji – w przypadku bram skrzydłowych. Poza tym w ofercie dostępne są również bramy przesuwne, w tym takie, które mogą być sterowane automatycznie.

Fot. Shutterstock

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
425 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *