Rodzina

Jakie garnki pasują do kuchni singla? Poznaj opinię ekspertów z firmy Gerlach

• Zakładki: 344


Decydując na zakup garnków, zawsze należy uwzględnić potrzeby domowników. Zestaw garnków dla dużej rodziny z przyczyn oczywistych będzie wyglądać inaczej niż komplet dla singla. Szukając garnków dla jednej osoby, trzeba również zwrócić uwagę na jej nawyki kulinarne. Jeśli singiel rzadko bywa w domu, częściej stołując się w restauracjach, będzie mieć zupełnie inne potrzeby niż singiel uwielbiający eksperymentowanie w kuchni. Kolejne kwestie to warunki lokalowe i typ posiadanej kuchenki. 

Jak wybrać najlepsze garnki do kuchni singla?

Singiel singlowi nie jest równy. Jednak niezależnie od posiadanych umiejętności kulinarnych i czasu na gotowanie, więcej niż pewne jest to, że nie będzie potrzebować dużego zestawu garnków składającego się z co najmniej 12 elementów. Niezbędne minimum stanowią duży garnek o pojemności 3-4 litrów, okazała patelnia o średnicy 25 cm (miłośnicy naleśników mogą dokupić specjalną patelnię do tej potrawy), a także garnek 1,5 l lub niewielki rondelek. Pasjonaci gotowania mogą powiększyć zestaw o brytfannę, patelnię grillową lub szybkowar. Garnki powinny być wygodne i funkcjonalne. Przede wszystkim należy zwrócić uwagę na materiał, z którego zostały wykonane. Powinien współpracować z posiadaną kuchenką.  Najlepszym rozwiązaniem jest wybór garnków ze stali nierdzewnej 18/10 lub aluminium. Są trwałe i łatwe w utrzymaniu czystości. Ważnym aspektem jest również kształt naczyń – powinny być proste i mieć gładkie brzegi, aby ułatwić czyszczenie.  Na koniec warto przyjrzeć się odporności na uszkodzenia mechaniczne i sprawdzić, czy mają antypoślizgowe uchwyty i pokrywy.

Jakie naczynia wybrać do niewielkiej kuchni?

W przypadku małych kuchni warto sięgać po zestawy garnków kuchennych z odpinanymi rączkami, które pozwalają na lepsze przechowywanie. Dobrym pomysłem są również garnki 2 w 1, czyli takie, które mogą być używane zarówno na kuchence, jak i w piekarniku. Brak konieczności inwestowania w dodatkowe naczynia do zapiekania to sposób na zaoszczędzenie zarówno pieniędzy, jak i miejsca w niewielkiej kuchni.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
449 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *