Kursy i szkolenia

Jak zbudować relację z klientami? Poznaj social media marketing!

• Zakładki: 419


Bardzo często możemy spotkać się ze stwierdzeniem, że jeśli nie ma nas w social mediach, to nie istniejemy. O ile wcześniej dotyczyło to jedynie osób prywatnych, tak teraz teoria ta odnosi się również do firm. Z portali społecznościowych czerpiemy przecież mnóstwo cennych informacji. Dlaczego warto podejmować działania marketingowe w social mediach? Jakich efektów możemy się spodziewać?

Marketing w social mediach — na czym polega?

Według wielu źródeł social media marketing to przede wszystkim działania na Facebooku. Coraz większą konkurencję stanowi jednak Instagram, Twitter czy Snapchat oraz od niedawna bardzo popularny TikTok. Jakie działania na tych obszarach podejmują firmy? Osoba odpowiedzialna za prowadzenie profilu powinna tworzyć posty, które spotkają się z aprobatą użytkowników. Pozwoli to na zwiększenie ruchu i znacznie wpłynie także na zaangażowanie odbiorców. Podstawą jest bycie w stałym kontakcie i odpowiadanie na pytania użytkowników portalu. Pokazuje to, jak bardzo danej marce zależy na odbiorcach.

Wady i zalety social media marketingu

Marketing w mediach społecznościowych ma mnóstwo zalet, ale nie jest pozbawiony wad. Plusy prowadzenia takich działań to między innymi bezpośredni kontakt z klientami i możliwość budowania z nimi relacji, duży zasięg i szybkość rozprzestrzeniania się informacji, pozyskiwanie nowych klientów.

Kiedy nie dostrzegamy żadnego zagrożenia, to znacznie łatwiej jest nam popełniać błędy. Dlatego tak ważne jest, by znać wady, jakie ma social media marketing. To przede wszystkim działania, które pochłaniają mnóstwo czasu. Czasami nie mamy kontroli nad przekazywanymi informacjami. Nie raz może dojść także do powstania sytuacji kryzysowej bądź szumu informacyjnego, który trudno będzie opanować.

Social media marketing może być skuteczną metodą budowania wizerunku marki, ale warto zadbać o szczegółową i trafną strategię działań. Dzięki temu sukces będzie gwarantowany.

comments icon0 komentarzy
0 komentarze
340 wyświetleń
bookmark icon

Napisz komentarz…

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *